Igor Nikiforov on Eesti Teaduste Akadeemia Nais – ja Meeskoori dirigent, Rahvusmeeskoori koormeister ja laulja. Lauldes päevast päeva kõrvuti, viskas Igor mulle ühel päeval nalja viluks ühe pilgu. Tajudes seda karakterit, sai mulle kohe selgeks, et sellest võiks saada ühe väga hea fantaasiafoto ja kuna Igoril on igati tasemel huumorisoon, oli ta selle mõttega kohe ka nõus.

Aega ei olnud üldse palju. Paari päeva pärast pidi meeskoor sõitma Venemaale ja sealt edasi Iisraeli. Otsustasime, et pildistame pärast Vene rokkansambli DDT kontserti, mis oli õhtul vahetult enne Venemaale sõitu. Sõber Aivar lubas meil kasutada ühte ehitamisjärgus olevat tuba oma Kadrioru residentsis ja plaan oligi valmis.

Nagu ikka juhtub – ajakava nihkus edasi ja selleks hetkeks kui pildistama hakkasime, oli kell juba kümme läbi. Meil oli kottpime tuba, paar kraadi sooja ja vana pianiino. Kaasaskantav stuudio oli taaskord omal kohal ja kui pärast südaööd lõpetasime võisid kõik rahulolevalt minna kohvrit pakkima. Õhtu oli igati korda läinud – Igoril endast uued pildid ja minul uus, igati muhe karakterpilt.