Mul oli täiesti vaba päev ilma ühegi kohustuseta ja kuna ma ei olnud varem käinud Rummu kariääris, otsustasin minna vaatama seda läbipaistvat vett ja neid müstilisena tunduvaid mägesid, mida kõigi teiste piltide pealt näinud olin. Oma silm on kuningas !

Käisin maha igavesti pika tee vana vangla tagant, kuni lõpuks jõudsin kaua oodatud mägedeni. Jalami poole kõndides märkasin kaldavees midagi liikumas. Olin igavesti elevil arvates, et nüüd olen tunnistajaks mõnele haruldasele veeloomale. Lähemale minnes selgus, et need olid hoopis Indrek ja Tanel, kes olid tegemas oma hooaja viimast sukeldumist. Olgu siin mainitud, et see päev oli 20. oktoober 2013. Loomulikult haarasin kohe kaamera ja tormasin ligi lootes, et mehed lubavad endast vähemalt paar klõpsu teha. 

See on hea näide, kuidas mõni sessioon saab kesta olude sunnil ainult kuus minutit. Täpselt nii palju aega läks esimesest viimase kaadrini ja siis pidin laskma mehed riideid vahetama. Niimoodi võibki jääda arusaam, et küll on lihtne see piltniku amet – kuus minutit klõpsu ja rõõmu kui palju. Reaalsus on aga, et need kuus minutit muutuvad kodus arvuti taga päris mitmeks tunniks…