Israel Nachman on Tel Avivi rahvusvahelise sünagoogi kantor, kes tuli Eestisse tänu Andres Mustonenile ja MustonenFestile.
Eesti Rahvusmeeskooril oli temaga koos paraku ainult üks kontsert, mis leidis aset 5. veebruaril Tallinnas, Mustpeade majas. 

Kontserti saab järgi kuulata siit: http://tiny.cc/no6gkz

Kuigi paljudele võib seda laadi muusika jääda mõnevõrra võõraks, naelutab Israeli esitusviis, oma võimsa ja värvika häälega kuulama iga inimese.
Kui Israel esimest korda proovisaali astus ja suu lahti tegi, vajus tervel Rahvusmeeskooril suu ammuli. Midagi nii võimsat ja samas nii hingestatut
polnud me tükk aega kuulnud. Israel ise ütleb, et tema hääl on kingitus kõrgemalt ja tema asi on seda jagada… ja seda ta ka tegi.
Mängleva kergusega, proovist proovi ja kontsert veel otsa, “tõmbas” ta väsimatult – äärmiselt rikastav ja inspireeriv kogemus.

Allolevad pildid on tehtud Mustpeade majas, pärast hommikust proovi, kus läbi lauldi terve õhtuse kontserdi kava.
Kui ma mõned pildid olin juba kätte saanud, mõtlesin igaks juhuks küsisin, kas ta sooviks minna nüüd puhkama, sest õhtul on meil ju kontsert.
Selle peale Israel naeris ja vastas:” No no no this is so wonderful, lets carry on”.

Kokku saime pilti teha umbes 50 min ja pean tunnistama, et temaga oli absoluutselt suurepärane töötada.
Sama hingestatus, mis oli lauldes, kandus nüüd edasi kaadris olemisele ning me mõlemad nautisime igat hetke sellest protsessist.
Galeriis on sessioonilt saadud pildid ning kaheksa kaadrit, mis näpatud proovi viimase loo läbimängult.

Kokkuvõttes võib seda meest iseloomustada vaid ülivõrdes. Suur tänu maestro Andres Mustonenile, kes jagas meiega
seda muusikat ja nii värvikat artisti.